Jak wybrać najlepszą karmę dla kota?

J

W dzisiejszych czasach, gdzie wszędzie promowany jest zdrowy styl życia, szczególną uwagę zwracamy na skład kupowanych przez nas produktów, czytamy etykiety, analizujemy… Jest to świetny nawyk! Niestety wielu właścicieli zwierząt zapomina o tym, że nasi czworonożni przyjaciele – tak samo jak my – powinni jeść zdrowo.

Dlaczego tak ważne jest kupowanie karm z dobrym składem?

 1. Kot jedzący karmę z dobrym składem to kot zdrowy, utrzymujący prawidłową masę ciała.
 2. Dobrej jakości karma odpowiada za dobrą kondycję zębów i sierści.
 3. Kot jedzący zdrowo nie zapycha się niepotrzebnymi dodatkami, np. zbożem.

Najlepsze mokre karmy dla kota

Można by się długo rozwodzić nad analizą prawidłowego składu karm dla naszych pupili, wielu z Was szuka jednak gotowej listy karm z dobrym składem. Oto ona:

 • Catz Finefood – cena: 20,81 zł/kg
 • Real Nature Wilderness – cena: 29,96 zł/kg
 • MAC’s – cena: 27,33 zł/kg
 • GranataPet – cena: 22,83 zł/kg
 • Feringa – cena: 14,54 zł/kg
 • Select Gold – cena: od 21,23 zł/kg
 • Animoda – cena: 11,42 zł/kg

Dane na dzień 06.07.2020 rok.

Dlaczego nie powinno się podawać suchej karmy?

Koty w porównaniu do psów zostały udomowione dużo później, dlatego podstawą ich żywienia musi być mięso. Mimo, że na pierwszy rzut oka wydają się być słodkimi kociaczkami chętnymi do zabawy, to wciąż drapieżniki i mięsożercy! Dlaczego więc nie powinniśmy podawać im suchej karmy?

 1. Problemy z uzębieniem – sucha karma pozostawia osad na zębach, co prowadzi do chorób uzębienia i problemów z kamieniem nazębnym. W naturalnym środowisku koty czyszczą zęby poprzez jedzenie przerośniętego mięsa, ze ścięgnami i żyłami.
 2. Odwodnienie organizmu – koty to drapieżniki, aby cieszyć się dobrym zdrowiem powinny utrzymywać wilgotność posiłku na poziomie 70% – niestety w przypadku suchej karmy jest to niemożliwe.
 3. Zbyt przetworzone produkty – aby sucha karma uzyskała właściwą postać jest poddawana szczególnej obróbce termicznej przez co traci wszystkie wartościowe składniki.
 4. Zły skład – suche karmy to zabójstwo dla naszych zwierzaków. Powodują niezdrowe zwiększanie masy ciała, choroby układu moczowego i trawiennego, a także problemy z wypadaniem sierści.

Każdy czworonóg – jak człowiek – jest tym, co je! Jeśli zależy Ci na zdrowiu i szczęściu swojego kociaka – zadbaj o jakość pokarmu w jego miseczce! 🙂

O autorze

Dodaj komentarz

Fundacja Lead Group

Adres:
ul. 27 Stycznia 9
34-120 Andrychów

Dane rejestrowe:
KRS: 0000808099
NIP: 5512642052

Kontakt z nami:
fundacja@leadgroup.pl
(+48) 736-438-348