Start akcji „Andrychów dla Schronisk”

S

W Andrychowie ruszyła właśnie akcja zbiórki karmy dla psów i kotów organizowana przez Klub Sportowy Beskid Andrychów oraz Zoodoptuj, czyli Fundację Lead Group.

Takie plakaty wiszą w całym mieście!

 

Zbiórka karmy w Andrychowie

Nadchodzi okres zimowy, który jest szczególnie ciężkim czasem zarówno dla schronisk jako organizacji, jak i ich czworonożnych mieszkańców.

W związku z tym Klub Sportowy Beskid Andrychów podjął decyzję o zorganizowaniu wraz z naszą fundacją wielkiej akcji zbiórki karmy dla zwierząt w gminie Andrychów, która następnie zostanie rozdysponowana do najbardziej potrzebujących podmiotów tego typu w kraju.

 

START AKCJI: 3 października

Początek akcji zbiórki karmy zaplanowany był na hitowy mecz na szczycie tabeli IV ligi małopolski zachodniej – Beskid Andrychów vs Wiślanie Jaśkowice. Było to starcie, które miało dać odpowiedź na pytanie: „Kto jest największym pretendentem do awansu?”.

Każdy, kto przyniósłby worek karmy na mecz, mógłby wejść na niego za darmo! Dodatkowo, każdy z odwiedzających mecz otrzymałby ulotkę promującą akcję.

Niestety, tuż przed meczem powiat wadowicki wpadł do „żółtej strefy”, a jakby tego było mało… w sobotę na kilka godzin przed meczem okazało się, że jeden z zawodników Beskidu otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, przez co mecz został odwołany na kilka godzin przed starciem akcji!

Postanowiliśmy jednak nie odwoływać akcji i pomimo braku meczu i pustki na trybunach, rozstawić nasze stanowisko – nie licząc jednak, że zjawi się ktokolwiek. Nasze oczekiwania na szczęście były błędne, bowiem znalazły się osoby, które specjalnie przyjechały na stadion tylko po to, aby zostawić nam karmę. Łącznie kilkadziesiąt kilogramów na dobry początek. Dziękujemy!

 

Akcja trwać będzie cały październik!

Zbiórka karmy swój start miała mieć na odwołanym meczu, jednakże trwać ona będzie cały październik – począwszy od poniedziałku 5 października, aż do piątku 30 października!

Patronat nad akcją oficjalnie objęło miasto Andrychów.

(!) Karmę dostarczać można do kilku punktów w mieście, których aktualną listę znajdziesz tutaj: https://zoodoptuj.pl/andrychow-dla-schronisk

Są to m.in. dwa sklepy zoologiczne (możesz kupić karmę i od razu ją tam zostawić!), ale także np. świetnie zlokalizowany miejski basen kryty. Udział w akcji zapowiedziała też część szkół, co nas bardzo cieszy!

Takim plakatem oznaczone są punkty odbiorów karmy w mieście.

Ważne: Oprócz karmy dla psów i kotów, do punktów dostarczać można także żwirek do kuwety, środki pielęgnacji zwierząt, różnego rodzaju akcesoria (smycze, obroże itp), a także koce! Zachęcamy także do sprawdzenia linku wskazanego powyżej – wylistowaliśmy tam listę preferowanych karm, które są dobrej jakości. Nie zawsze drogie i popularne = dobre!

 

Finał akcji: 31 października

Finał akcji zbiórki karmy przewidziany jest na 31 października, czyli… ponownie mecz Beskidu.

W domyśle miał to być ostatni mecz andrychowskiego klubu na stadionie miejskim w Andrychowie, jednakże zważywszy na fakt, że sobotni mecz z Wiślanami zostanie przeniesiony prawdopodobnie na listopad, nie możemy tak napisać.

Jedno jest pewne – każdy, kto przyniesie karmę tego dnia na mecz, wejdzie na niego za darmo. Będzie to jednocześnie ostatni dzień zbiórki, bowiem pozostałe punkty w mieście kończą ją dzień wcześniej – 30 października w piątek.

 

Przynieś karmę, weź udział w konkursie i wygraj laptopa!

Aby zachęcić niezdecydowanych do wsparcia naszych czworonożnych przyjaciół, dzięki uprzejmości HotPay – sponsora klubu i jednocześnie partnera fundacji, do wygrania będzie laptop!

Nagroda główna w konkursie

Konkurs będzie bardzo prosty i zarazem kreatywny. Osoba, która wymyśli najlepszą pracę zachęcającą do adopcji zwierząt (może to być po prostu hasło reklamowe, #hashtag, wierszyk, grafika, plakat, animacja, filmik, a może nawet piosenka!), wygra nowiutkiego notebooka – ASUS z procesorem Intel Celeron N4020, 4 GB pamięci RAM, systemem Microsoft Windows 10 i pakietem office 365!

Im oryginalniej, dosadniej, trafniej… Tym lepiej zgłoszenie zostanie ocenione przez Jury! Spośród najlepszych zgłoszeń wyselekcjonowanych przez wspomnianą komisję, zwycięzcę nagrody głównej wybiorą Internauci w głosowaniu online!

W konkursie udział wziąć będą mogły oczywiście wyłącznie te osoby, które wezmą udział w akcji „Andrychów dla schronisk”. Każdy z darczyńców dostanie specjalny bilecik z unikalnym kodem, który będzie trzeba podać przy zgłaszaniu pracy konkursowej.

Gmina Andrychów nie jest duża – każdy ma więc olbrzymie szanse na nagrodę!

 

Zapraszamy do udziału w akcji!

O autorze

Dodaj komentarz

Fundacja Lead Group

Adres:
ul. 27 Stycznia 9
34-120 Andrychów

Dane rejestrowe:
KRS: 0000808099
NIP: 5512642052

Kontakt z nami:
fundacja@leadgroup.pl
(+48) 736-438-348