Wielki sukces akcji „Andrychów dla Schronisk” – Podsumowanie

W

Przez cały październik trwała organizowana przez Zoodoptuj.pl oraz KS Beskid Andrychów zbiórka karmy dla zwierzaków, która trafiła do najbardziej potrzebujących schronisk. W listopadzie z kolei wyłanialiśmy zwycięzców w organizowanym równolegle konkursie. Czas na podsumowanie!

Trudne początki…

Start akcji zaplanowany był na 3 października podczas hitowego meczu IV ligi małopolski zachodniej: Beskid Andrychów vs Wiślanie Jaśkowice. Niestety… Mecz w ostatniej chwili został odwołany ze względu na wykryty przypadek koronawirusa u jednego z zawodników z Andrychowa. Nawet jednak, gdyby nie owy przypadek, ze względu na trafienie powiatu wadowickiego do tzw. „żółtej strefy”, mecz musiałby odbywać się przy ograniczonej publiczności. Pomimo to postanowiliśmy jednak rozłożyć nasze stoisko na stadionie licząc, że mimo braku meczu, ktoś się zjawi. Szczęśliwie, mieszkańcy nie zawiedli!

Więcej na ten temat napisaliśmy we wpisie START AKCJI „ANDRYCHÓW DLA SCHRONISK”

Aby akcja mogła przybrać na sile, udało nam się zaangażować do akcji wszystkie szkoły średnie w mieście. W młodzieży siła! Niestety… W kilka dni po dołączeniu do akcji wszystkich placówek, rząd ogłosił naukę zdalną… akurat dla wszystkich szkół średnich! Większego pecha nie dało się mieć! Z 4 szkół, które zadeklarowały udział, tylko w jednej (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie – dziękujemy!!!) udało się skrzyknąć uczniów na tyle szybko, że przed ich zamknięciem udało się zebrać blisko 100 kg karmy. W wielkim niefarcie, mamy mały sukces!

Mimo kłód pod nogami, rozkręciło się!

Poza szkołami średnimi, akcja promowana była także w innych szkołach – nasze plakaty zawisły bowiem nie tylko na tablicach ogłoszeń w całej gminie, ale także w niemalże każdej szkole podstawowej w okolicy.

Za pomoc w promocji dziękujemy także lokalnym mediom, tj.: Radio Andrychów i Nowiny Andrychowskie, MamNewsa.pl, InfoKropka.pl, Wadowice24.pl, WadowiceOnline.pl, Beskidzka24.pl i inne!

Każdego dnia karmy przybywało, ale to nie mogłoby się odbyć, gdyby nie wszystkie zaprzyjaźnione firmy, które – mimo koronawirusowych restrykcji – zgodziły się zostać lokalnymi punktami odbiorów karmy. Były to:

 • Ale Barber Fryzjer Męski – ul. Krakowska 140a
 • Siłownia Syndykat Sport Center – ul. Krakowska 125
 • Kryty Basen MOSKiT – ul. Włókniarzy 11
 • Sklep Zoologiczny 4PET – plac Mickiewicza 1
 • Sklep Zoologiczny AQUA-ZOO – ul. Włókniarzy 31 (podwójne podziękowania!!!)
 • Kwiaciarnia Euro-Florist – ul. Krakowska 70
 • Budynek HotPay – ul. 27 Stycznia 9 (podwójne podziękowania!!!)

Ponadto, bardzo, ale to naprawdę bardzo chcielibyśmy podziękować Przedszkolu im. św. Jana Pawła II w Andrychowie oraz Radzie Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 im. Kard. S. Wyszyńskiego w Wieprzu. Owe placówki same zgłosiły się do akcji dorzucając nam po kilkadziesiąt kilogramów karmy każda!

Zobaczcie małą galerię z czasu trwania akcji:

Ile zebraliśmy?

Nim przejdziemy do kilogramów, przejdziemy do złotówek. Mniej-więcej w połowie akcji, kiedy usłyszeliśmy o kolejnym zadanym nam ciosie, tj. zamknięciu krytego basenu w Andrychowie, który – nie ukrywajmy – był dla nas kluczowym punktem odbioru karmy w mieście, zdecydowaliśmy się uruchomić zbiórkę online. Był to zdecydowany strzał w dziesiątkę, ponieważ udało się nam zebrać tam grubo ponad 5 500 złotych! Szczególnie dziękujemy tutaj:

Dodatkowo bardzo dziękujemy Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie za pomoc w promocji, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu, Kultury i Turystyki w Andrychowie za pomoc w promocji, objęcie patronatu nad akcją oraz udostępnienie punktu odbioru karmy na basenie krytym, a także Burmistrzowi Andrychowa za objęcie honorowego patronatu Miasta nad naszą akcją!

Przechodząc do konkretów: dzięki zebranym środkom finansowym, nabyliśmy około tonę towaru (około 600 kg karmy oraz 400 kg żwirku). Kupiliśmy je w sklepie zoologicznym AQUA ZOO, który sprzedał nam go bez swojej marży! D Z I Ę K U J E M Y ! Część owych zakupów możecie zobaczyć na fotografii poniżej:

Łącznie, w ramach całej akcji, udało nam się zebrać około 1350 kg karmy, 420 kg żwirku do kuwet oraz niezważoną, acz bardzo dużą ilość koców i zabawek!

Łącznie 7 pełnych palet + pełen bagażnik samochodu!

DZIĘKUJEMY!

Mimo, że powyższe liczby mogą robić bardzo duże wrażenie – mogliśmy mieć wszystkiego nawet ponad 2x więcej! Po pierwsze, restrykcje koronawirusowe bardzo pokrzyżowały nam wiele planów, a po drugie… Kupując karmę postawiliśmy na produkty bardzo wysokiej jakości, które niestety bardzo dużo kosztują. Często kilkukrotnie więcej, niż typowe „marketówki”. Uznaliśmy jednak, że jakość jest znacznie ważniejsza, niż imponowanie komukolwiek jak najwyższą ilością zebranych kilogramów. Mimo to jednak, ilość po prostu zwaliła nas z nóg!

Zobaczcie nagranie z transportu wszystkich palet do firmy TECH STEROWNIKI, która ufundowała nam wysłanie wszystkich palet całkowicie za darmo!

KOGO OBDAROWALIŚMY?

Palety z karmą zostały wysłane do następujących podmiotów:

 • Schronisko dla zwierząt „Reksio” w Bielsku-Białej
 • Schronisko dla zwierząt „Azyl” w Cieszynie
 • Schronisko dla zwierząt w Nowym Sączu
 • Stowarzyszenie „Polska Organizacja Pomocy Zwierzętom”
 • Stowarzyszenie „KOTełkowa drużyna” (oddział Nidek)
 • Stowarzyszenie „Amstaffy Niczyje”
 • Fundacja „Psie Nadzieje”

Rozstrzygnięcie konkursu

Akcji „Andrychów dla schronisk” towarzyszył konkurs, w którym do wygrania był nowiutki laptop marki ASUS ufundowany przez sponsora naszej fundacji oraz Beskidu Andrychów, firmy HotPay.

Konkurs polegał na wykonaniu dowolnej pracy twórczej (hasło reklamowe, rysunek, plakat, film, piosenka itp.), której celem będzie promocja adopcji zwierząt ze schronisk. Spośród wszystkich zgłoszeń Jury Konkursu wybrało 10 finałowych prac, a o zwycięstwie zadecydowali internauci w głosowaniu online!

Zobaczcie galerię z prezentacją wyników konkursu, nagrody od sponsora HotPay oraz momentu jej wyręczania:

Finalnie po zaciętym boju wygrał film Emilii, która wykonała reportaż w jednym ze schronisk! Zwycięską pracę możecie obejrzeć poniżej:

Serdecznie gratulujemy!

Dla zainteresowanych, zachęcamy dodatkowo do obejrzenia nieco szerszego materiału z finału naszej akcji, uwzględniającego także proces pakowania wszystkich palet. Mimo zimna, było świetnie!

A na sam koniec: Serdrcznie dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji!

O autorze

Dodaj komentarz

Fundacja Lead Group

Adres:
ul. 27 Stycznia 9
34-120 Andrychów

Dane rejestrowe:
KRS: 0000808099
NIP: 5512642052

Kontakt z nami:
fundacja@leadgroup.pl
(+48) 736-438-348