Co oznacza żółta wstążka u psa?

C

Żółta wstążka u psa – widzieliście kiedyś taki wynalazek? Co oznacza? Z pewnością wielu z nas widziało psiaka na spacerze, który wyróżniał się żółtą wstążką. A może – zamiast wstążki miał inne żółte akcesoria? Czy to nowa moda? Otóż…

Nie! To zazwyczaj specjalne oznaczenie, które ma na celu komunikować, że dany pies potrzebuje więcej przestrzeni i… Nie można mu przeszkadzać!

Czytaj też: PIERWSZA WIZYTA Z PSEM U GROOMERA

💡Ciekawostka💡

Yellow Dog Project to międzynarodowa inicjatywa, która zdobywa coraz większą popularność. Warto więc oficjalnie o tym mówić i informować ludzi, by jak najwięcej z nas rozumiało znaczenie tego koloru u czworonoga.

Żółta wstążka u psa - widzieliście kiedyś taki wynalazek? Co oznacza? Z pewnością wielu z nas widziało psiaka na spacerze, który wyróżniał się żółtą wstążką. A może - zamiast wstążki miał inne żółte akcesoria? Czy to nowa moda? Otóż…

Co oznacza żółta wstążka u psa?

Żółta wstążka u psa – albo akcesoria w tym kolorze – może więc oznaczać przede wszystkim tyle, by nie zbliżać się do psa. Nie powinieneś więc nieproszony go głaskać, ani – co ważniejsze – zaczepiać. Nie możesz tego robić zarówno sam, jak i z własnym psem na smyczy. Coraz częściej poza samym kolorem wykorzystuje się także dodatkowe akcesoria z napisami nie głaskać albo nie przeszkadzać.

Niestety wciąż często taka odmowa zaczepienia psa jest odbierana przez ludzi bardzo negatywnie. W końcu przecież kto to widział nie pogłaskać psiaka, prawda? Dokładnie, jednak brak rozwagi i podchodzenie do psa bez ostrzeżenia – może spowodować niechcianą reakcję czworonoga.

Czytaj też: JAK WYGLĄDA ŻYCIE Z PSEM GŁUCHONIEMYM?

Żółta wstążka u psa

Co ciekawe, musisz wiedzieć, że jeśli właściciel psa odmawia pogłaskania czworonoga – najczęściej nie jest to jego zła wola. Przeważnie więc powodem jest na przykład problem z lękiem psa, czy chęć pracy człowieka z psem bez rozpraszania jego uwagi.

Zresztą – prawda jest taka, że nie powinieneś wymagać powodu – bo jest to przecież bardzo niegrzeczne, a właściciel nie ma obowiązku Ci się tłumaczyć.

Jeśli więc widzisz żółty kolor u psa – miej na uwadze, że właściciel szczególnie prosi tym razem o pozostawienie psa w spokoju. Być może jego pupil jest po przejściach i nie jest gotowy na interakcję z ludźmi. A może jest ku temu inny powód, ale to nie powinno Cię interesować. Naprawdę warto to zrozumieć.

W efekcie – wymuszona interakcja z psem może spowodować nawet pogorszenie się istniejących już u psa problemów. Szanujmy więc to, co komunikują inni opiekunowie psów, bo to oni znają swoich pupili najlepiej.

Dodatkowo – jeśli to Ty jesteś właścicielem psa z problemami, lękami czy innymi trudnościami – zastanów się nad tym, czy stosowanie żółtej wstążki dla Twojego psa nie jest dobrym rozwiązaniem. Koncepcja Yellow Dog Project jest przecież coraz mocniej znana, a w efekcie każdy może ją szerzyć!

Czytaj też: POMYSŁY NA ZABAWY Z KOTEM

O autorze

Dodaj komentarz

przez Zoodoptuj

Fundacja Lead Group

Adres:
ul. 27 Stycznia 9
34-120 Andrychów

Dane rejestrowe:
KRS: 0000808099
NIP: 5512642052

Kontakt z nami:
fundacja@leadgroup.pl
(+48) 736-438-348