Po czym poznać, że pies Cię kocha?

P

Pies kocha bezwarunkowo. Czy to prawda? Jest blisko, kochasz go nad wszystko, ale… Czasami zastanawiasz się co on na to? Po czym poznać, że faktycznie pies Cię kocha? Jakie zachowania o tym świadczą? Dziś podpowiadamy, w jaki sposób czworonogi okazują miłość właścicielom! Zoodoptuj jest pewne, że… Dostrzegasz przynajmniej kilka z nich!

Czytaj też: DLACZEGO PIES UCIEKA? 

Po czym poznać, że pies Cię kocha? Ogon na dzień dobry!

Po czym poznać, że pies Cię kocha? Ogon na dzień dobry!

Stoi i merda ogonem, gdy wracasz z pracy? Merda, gdy otwierasz drzwi od łazienki? Marda, gdy otwierasz oczy? Oglądasz telewizję i… Przemyka Ci przed ekranem ruszający się ogon? Sukces! 

Jeśli psiak merda ogonem na Twój widok – wiedz, że coś się dzieje! A konkretniej! Pies Cię kocha! Twój widok, czy sama obecność tak go cieszy, że ogon automatycznie wprawia się w ruch! To zdecydowanie największy objaw uczucia, którego nie zamierza przed Tobą ukrywać!

Oko w oko

Ząb w ząb! Pies patrzy na Ciebie z czułością i oko w oko? Bez mrugnięcia? Nie unikaj tego, jeśli sam to zapoczątkował! To spojrzenie przelewające się miłością! Chociaż przeważnie czworonogi nie lubią takich natarczywych sygnałów, jak wpatrywanie się w oczy – w tym wypadku jest zdecydowanie inaczej! To on na Ciebie patrzy i to on dyktuje warunki! I – co za tym idzie – sam sprawdza, czy aby czasami na niego nie zerkasz? 

W efekcie będzie pewien, że też jest dla Ciebie ważny! Pamiętaj o tym i wchodź w takie relacje z psiakiem!

Krok za krokiem

I krok w krok. Ty tam, więc on też tam! Jeśli Twój pies podąża za Tobą krok za krokiem, centymetr za centymetrem – wiedz, że miłość i przywiązanie są tak gigantyczne, że po prostu musi nieustannie przebywać obok Ciebie! 

Nieważne, czy na chwilę idziesz do lodówki czy toalety – on też idzie, tak po prostu – potowarzyszyć Ci! Nawet jeśli idziesz się kąpać – kto to widział w samotności! O wyjściu do sklepu solo nie ma w ogóle nawet mowy! 

pies Cię kocha

Głowa w… kolanach!

A tym samym – głowa w chmurach! Pies kocha spać na Twoich kolanach? To codzienny widok? Niesamowicie rozczulający, prawda? No, właśnie! Pies chce pokazać tak, że jesteś mu bliski i jak lubi się do Ciebie przytulać. 

Pracujesz albo uczysz się czy czytasz książkę? Tylko jedna mała główka na kolanach – czy ona może przeszkodzić w czymkolwiek? No, więc właśnie!

Mokry buziak w rączkę

W kontekście psów i całowania jednak bardziej mówimy o lizaniu! Kiedy pupil natrętnie liże Twoje dłonie albo Ciebie po twarzy – wiedz, że coś się dzieje!

A przede wszystkim to, że zwyczajnie chce Ci podziękować za to, że jesteś. Chce Ci również powiedzieć, że docenia to, co dla niego robisz i z tego miejsca oficjalnie dziękuje Ci za troskę. I chociaż czasami nie jest Ci na rękę jego zachowanie, bo zdecydowanie masz dość jego śliny wszędzie – on naprawdę robi to z uczuciem!

Moje zabawki to też Twoje zabawki!

Jeśli wychodzisz do pracy czy gdziekolwiek na dłużej, a pies rzuca Ci pod nogi swoje ulubione zabawki – tak. To jest miłość! Jeśli bawiliście się dziś piłeczką milion razy, ale znów pies niesie ją w Twoją stronę – tak. To też jest miłość! Sam fakt chęci dzielenia się oznacza, że wasz wspólny czas i zabawa jest dla psiaka bardzo ważna i to właśnie to jest działalność, którą kocha ponad życie.

Panie, jak Ty pachniesz!

Przyłapałeś psiaka na tym, że… chowa Twoje koszulki czy skarpety w okolicach swojego legowiska? To nie jest znak robienia Ci przeszkód w życiu, ale fakt, że Twój zapach musi towarzyszyć mu, gdy nie ma Cię w domu. By umilić sobie czas oczekiwania na Twój powrót i zmniejszyć tęsknotę – pupil odnajduje pachnące Tobą ubrania i spędza z nimi cały dzień! Tęskni, a Twoje ubrania tak pachną, że… Musi spędzić z nimi dzień!

Po czym poznać, że pies Cię kocha – podsumowanie

Pamiętaj, że pieska miłość ma bardzo różne oblicza. Warto więc dostrzegać ją przede wszystkim w małych zachowaniach psa. Jego bliskość, obecność czy przytulenie i głębokie spojrzenie – wszystko to mówi, że naprawdę Cię kocha! Teraz już wiesz, po czym poznać, że pies Cię kocha. A więc skup się na tych znakach i sprawdź, jak często siedzi obok Ciebie i wpatruje się, co robisz!

Czytaj też: JAK ZDOBYĆ ZAUFANIE KOTA?

O autorze

Dodaj komentarz

Fundacja Lead Group

Adres:
ul. 27 Stycznia 9
34-120 Andrychów

Dane rejestrowe:
KRS: 0000808099
NIP: 5512642052

Kontakt z nami:
fundacja@leadgroup.pl
(+48) 736-438-348