Mam na imię

Sułtan

  • Imię: Sułtan
  • Miasto: Piskorzyna
  • Status: Szuka domu
  • Gatunek: Koń
  • Płeć: On
  • Wiek: Dorosły
  • Wielkość: Średni
  • Aktywność: Aktywny
  • Data dodania: 15 grudnia 2019
  • Aktualizacja: 19 maja 2020

TEN KOŃ JEST WYŁĄCZNIE DO ADOPCJI WIRTUALNEJ!

Sułtan ur. 21.07.1998, w Tarze od 2001

Sułtan to cudowny koń. Jest bardzo miły, spokojny i towarzyski. Dogaduje się ze wszystkimi zwierzętami, jest bardzo przyjacielski. Ludzie też go uwielbiają. Każdy, kto zna Sułtana potwierdzi, że to taki wielki pieszczoch. Jest z nami już od ponad 15 – od tylu lat już by nie żył. Scarlett wykupiła go dosłownie w ostatniej chwili.

Ten kasztanek tylko o malutki włos uniknął śmierci w rzeźni! Tara została poinformowana o dwóch wałachach, które ze spętanymi nogami czekają na przewoźnika na trasie do ubojni. Sznury, które wiązały nogi zwierząt bardzo blisko ze sobą, uniemożliwiały im jakikolwiek ruch. Spętanie jest dla koni bardzo niebezpieczne i stresujące – zwierzę, w którego naturze jest wolność i swobodny ruch, może w panice wyrządzić sobie straszną krzywdę!

No i trzeba było przecież jeszcze na nich na koniec zarobić – nie wystarczało, że długo zarabiały złotówki na chleb dla właściciela, nie zasłużyły na emeryturę i kawałek łąki, nie zasłużyły na kostkę siana. W oczach “pana” stały się bezużytecznym mięsem. Niewdzięczność i okrucieństwo – to odpowiednie słowa w tym momencie…

Sytuacja była bardzo skomplikowana – konie potrzebowały natychmiastowego ratunku, nie było czasu do stracenia, gdyż handlarz miał je zabrać w dalszą podróż do rzeźni lada chwila! Szybko i “jakimś cudem” trzeba było zdobyć pieniądze, bo kompletnie nie było czasu na przeprowadzenie zbiórki. Na szczęście Scarlett udało się uzyskać błyskawiczną pożyczkę od dobrych ludzi, pozostała kwestia dojechania na miejsce… Dobrze, że fotoradarów było wtedy znacznie mniej – to był wyścig ze śmiercią i – udało się!


W oczach Scarlett malowała się ulga, ale też i kolejne troski, jakie przynosi ze sobą utrzymywanie ocalonych koni. Oba wałachy, Sułtan i Piorun, pojechały do nowego domu – do Tary. Przyjaźniły się ze sobą długo, lecz nielękający się elektrycznego pastucha Piorun (tak, to imię było dla Niego przeznaczeniem, jak się okazało) odszedł po ośmiu latach w 2009 roku. Sułtan był przygnębiony, bo z Piorunem łączyła Go bardzo silna więź – jest jednak tak przyjaznym, ciepłym i kochanym konikiem, iż nie miał problemów ze znalezieniem nowej “kompanii braci” – i tak zostali nimi: Dawid, Argus, Hol i Jasiu. Konie bardzo cieszą się swoim towarzystwem – razem korzystają z podarowanego życia w ich prawdziwym i ostatnim już domu, wśród kochających ludzi. Kiedyś miały skończyć żywot w strasznej, spływającej krwią koni rzeźni, teraz już im to nie grozi…

Nigdy nie będą w podobnym zagrożeniu, jeśli tylko nam pomożecie! Każda złotówka kupuje im kolejny beztroski dzień – wodę, jedzenie, leki, wcierki i zabiegi kowalskie. Każda złotówka przekazana na adopcję Sułtana jest dla niego ratunkiem – bo ratowanie nie kończy się na wykupieniu konia. Ratowanie, to darowanie Mu każdej kolejnej minuty, każdej godziny i każdego kolejnego dnia życia!

Sułtana można adoptować w pojedynkę a także wspólnie z partnerem, rodziną, przyjacielem, z całą klasą, szkołą lub działem w firmie. Wystarczy już 20 zł miesięcznie, by dać mu trochę dobroci od świata ludzi. Ten konik naprawdę potrzebuje pomocy Dobrych Ludzi!

Brak wpłat.

Fundacja Tara - schronisko dla koni

154 zwierząt do adopcji

ul. Piskorzyna 18, Piskorzyna

Zainteresowany adopcją tego zwierzaka?

Ostatnio aktywny: 6 dni temu
0 udostępnień

Wesprzyj tego zwierzaka

Cel: 500.00 miesięcznie
0.00 zł (0%)
Brakuje 500.00 zł w tym miesiącu

My też czekamy na nowy dom!

Piskorzyna
Szuka domu
Do adopcji Piskorzyna
Świt

Płeć: On

Wiek: Dorosły

Wielkość: Średni

Świt Fundacja Tara - schronisko dla koni
Fundacja Tara - schronisko dla koni

Świt

0 zł w tym miesiącu (0%)
Piskorzyna
Szuka domu
Do adopcji Piskorzyna
Bruce

Płeć: On

Wiek: Młody

Wielkość: Duży

Bruce Fundacja Tara - schronisko dla koni
Fundacja Tara - schronisko dla koni

Bruce

0 zł w tym miesiącu (0%)
Piskorzyna
Szuka domu
Do adopcji Piskorzyna
Bonsai

Płeć: On

Wiek: Młody

Wielkość: Mały

Bonsai Fundacja Tara - schronisko dla koni
Fundacja Tara - schronisko dla koni

Bonsai

0 zł w tym miesiącu (0%)
Piskorzyna
Szuka domu
Do adopcji Piskorzyna
Henryk

Płeć: On

Wiek: Dorosły

Wielkość: Średni

Henryk Fundacja Tara - schronisko dla koni
Fundacja Tara - schronisko dla koni

Henryk

0 zł w tym miesiącu (0%)

Zobacz więcej

Zapytaj o zwierzaka

Patroni medialni

Eska

Przyjaciele fundacji

Lead Group
HotPay
Tipeo
Evada - Strony Internetowe Trójmiasto
Zajebistro