Śląsk, Dolny Śląsk, Małopolska - tu głównie robimy adopcje. Pies szuka domu w całej Polsce - jest w schronisku w woj. lubelskim. Jeśli ktoś nie może przyjechać po psa, organizujemy transport (po pozytywnej procedurze adopcji).
AVATAR na filmiku: www.youtube.com/shorts/It7lU6I4J64
www.youtube.com/shorts/lX5IQFPyv48
Avatar to bardzo wrażliwy pies. Nie ma w nim grama agresji w stosunku do żadnego człowieka, to taka duża przylepa potrzebująca jego wsparcia. W schronisku totalnie się załamał nie mogąc być z ludźmi na co dzień, dlatego został przeniesiony do domu tymczasowego. Tu pokazał jaki jest naprawdę. A jest pieszczochem, który uwielbia mizianko i przytulanie się, wtedy się wycisza, jest spokojny i śpi. Mieszka w bloku i zachowuje się jakby zawsze tak właśnie mieszkał. Większość czasu przesypia, potrafi zostawać sam, nie niszczy, nie wokalizuje, zachowuje czystość. Spacery w mieście to jeszcze dla niego problem, nie lubi nowych i głośnych miejsc. Wtedy jest czujny, nerwowo się rozgląda. W znanych sobie miejscach ładnie spaceruje, reaguje na przywołanie, zatrzymuje się na głaski. Podczas spacerów nie reaguje na samochody, ludzi i dzieci. Ze względu na przykre doświadczenia ze schroniska reaguje nerwowo na inne psy. Wszystkie postrzega jako zagrożenie. Ta sfera wymaga pracy. Avatar potrzebuje czułego i cierpliwego człowieka, który da mu wsparcie i popracuje nad jego pewnością siebie. To cudowny pies, który zasługuje na wszystko co najlepsze.
wiek: ok. 6 lat; wielkość (wysokość w kłębie): +/- ok. 58 cm; waga: 31 kg
*Wymagana jest zgoda na wizytę przed adopcyjną oraz podpisanie umowy adopcyjnej.
* Przed adopcją pies/suczka poddawane są zabiegowi kastracji/sterylizacji, opłaca to schronisko. Przed zabiegiem robione są badania kwalifikujące do zabiegu. Jeśli stan zdrowia nie pozwala na zabieg w danych momencie to obowiązkiem adoptującego jest przeprowadzenie tego zabiegu w ciągu 3 msc od adopcji. Jeśli psiak adoptowany to szczenię wtedy obowiązuje kastracja/sterylizacja po osiągnięciu wieku dojrzałego.
* Wiek psa jest szacowany/oceniany na podstawie uzębienia oraz ogólnego wyglądu zewnętrznego. Jest on podawany w przybliżeniu.
* UWAGA: W przypadku adopcji psa poza woj. lubelskie, są dwie możliwości. Adoptujący może sam przyjechać po psiaka bądź może skorzystać ze zorganizowanego transportu. Koszt transportu pokrywa adoptujący. W przypadku samodzielnego odbioru psiaka nie ma kosztów.
* BARDZO ISTOTNE! Opis każdego psiaka jest tworzony po obserwacji go w schronisku oraz na spacerach z wolontariuszami. Charakter psa może zmienić się w warunkach domowych co należy brać pod uwagę. Każdy pies potrzebuje również czasu na zaznajomienie się z nowym miejscem, ludźmi i nową sytuacją. W większości przypadków nie mamy pojęcia jaką przeszłość kryje za sobą psiak, co musiał przeżyć. Adoptujący powinien wykazywać się cierpliwością i wyrozumiałością. Psiak po adopcji może niszczyć rzeczy czy załatwiać się w domu, może nie potrafić zostawać sam w mieszkaniu. Obowiązkiem adoptującego jest wszystkiego nauczyć psa, poświęcić mu czas. Pamiętaj, że psiaki ze schronisk już wiele przeszły. Przemyśl adopcję, zwierzę to nie rzecz a żywa czująca istota, za którą będziesz odpowiedzialny!