Śląsk, Dolny Śląsk, Małopolska - tu głównie robimy adopcje. Pies szuka domu w całej Polsce - jest w schronisku w woj. lubelskim. Jeśli ktoś nie może przyjechać po psa, organizujemy transport (po pozytywnej procedurze adopcji).
Zobacz Disę na filmiku: www.youtube.com/shorts/If_5HrxVOuU
Disa to sunia, która pokonała parwowirozę. Jej organizm przy pomocy lekarzy zwalczył groźnego wirusa, a ona jest już zdrowa i została przeniesiona do domu tymczasowego. Tu pokazała jaką jest pieszczochą i fanką ludzi. Uwielbia się wylegiwać (zawsze blisko człowieka). Sama przychodzi i upomina się o pieszczoty. Prawdopodobnie nie miała nigdy dotąd prawdziwego domu, bo nie zna zabawek, a obecni tymczasowi opiekunowie pracują nad jej poprawnym zachowaniem w mieszkaniu. Dida nie krępuje się i np. staje na łapkach przy stole by ściągnąć z niego jedzenie. Jest wielkim łakomczuchem i próbuje na siłę wymuszać karmienie podczas posiłku ludzi. Niunia potrzebuje ogłady i solidnego wychowania, by nie wymuszać tego czego chce szczekaniem. Nie załatwia się w domu, potrafi za to sygnalizować potrzebę wyjścia. Szybko się ekscytuje, co także wymaga pracy. Na spacerze jest energiczna, ciekawska ale bardzo posłuszna. nie ciągnie na smyczy, reaguje na korektę i ciągle jest w kontakcie z człowiekiem. Tempo chodzenia dopasowuje do tempa chodzenia człowieka. Jeśli opiekun będzie chciał spędzać z nią czas aktywnie, na pewno z tego chętnie skorzysta. Nie reaguje zupełnie na przechodzące i nawet szczekające na nią psy. Nie boi się ulicznego ruchu. Do tego stopnia uwielbia ludzi, że nawet obcych podczas spaceru potrafi zaczepiać by zyskać porcję głasków i uwagi. Podczas spacerów lubi węszyć, potrafi też sama rozplątać się, gdy przez nieuwagę zaplącze smycz. Disa ładnie przesypia noce, ale rankiem nie przepuści gdy widzi obudzonego ze snu człowieka. Wtedy pospiesza go do spaceru szczekaniem.
wiek: ok. 2 lata; wielkość (wysokość w kłębie): +/- ok. 50 cm; aktualna waga: ok. 12 kg;wiek:
*Wymagana jest zgoda na wizytę przed adopcyjną oraz podpisanie umowy adopcyjnej.
* Przed adopcją pies/suczka poddawane są zabiegowi kastracji/sterylizacji, opłaca to schronisko. Przed zabiegiem robione są badania kwalifikujące do zabiegu. Jeśli stan zdrowia nie pozwala na zabieg w danych momencie to obowiązkiem adoptującego jest przeprowadzenie tego zabiegu w ciągu 3 msc od adopcji. Jeśli psiak adoptowany to szczenię wtedy obowiązuje kastracja/sterylizacja po osiągnięciu wieku dojrzałego.
* Wiek psa jest szacowany/oceniany na podstawie uzębienia oraz ogólnego wyglądu zewnętrznego. Jest on podawany w przybliżeniu.
* UWAGA: W przypadku adopcji psa poza woj. lubelskie, są dwie możliwości. Adoptujący może sam przyjechać po psiaka bądź może skorzystać ze zorganizowanego transportu. Koszt transportu pokrywa adoptujący. W przypadku samodzielnego odbioru psiaka nie ma kosztów.
* BARDZO ISTOTNE! Opis każdego psiaka jest tworzony po obserwacji go w schronisku oraz na spacerach z wolontariuszami. Charakter psa może zmienić się w warunkach domowych co należy brać pod uwagę. Każdy pies potrzebuje również czasu na zaznajomienie się z nowym miejscem, ludźmi i nową sytuacją. W większości przypadków nie mamy pojęcia jaką przeszłość kryje za sobą psiak, co musiał przeżyć. Adoptujący powinien wykazywać się cierpliwością i wyrozumiałością. Psiak po adopcji może niszczyć rzeczy czy załatwiać się w domu, może nie potrafić zostawać sam w mieszkaniu. Obowiązkiem adoptującego jest wszystkiego nauczyć psa, poświęcić mu czas. Pamiętaj, że psiaki ze schronisk już wiele przeszły. Przemyśl adopcję, zwierzę to nie rzecz a żywa czująca istota, za którą będziesz odpowiedzialny!