Śląsk, Dolny Śląsk, Małopolska - tu głównie robimy adopcje. Pies szuka domu w całej Polsce - jest w schronisku w woj. lubelskim. Jeśli ktoś nie może przyjechać po psa, organizujemy transport (po pozytywnej procedurze adopcji).
SANELA na filmiku: www.youtube.com/shorts/UcaheZaqvVg
Sanela to stabilna i pewna siebie, młoda suczka. Bardzo otwarta w relacji z człowiekiem. Lubi przytulanie, głaskanie, garnie się zwłaszcza do mężczyzn. Jest dynamiczna podczas zabaw i spacerów, będzie potrzebowała aktywności i zasad, które da jej opiekun - przewodnik. Może mieszkać w domu z innym psem, lepiej jednak gdyby był to samiec, ewentualnie uległa suczka. Jeśli miałaby mieszkać z dziećmi to raczej starszymi (nastolatkami). Sanela zna jazdę autem- sama chętnie wskakuje, grzecznie podróżuje, nie ma choroby lokomocyjnej. To sunia, która nie ma lęków ani złych doświadczeń z ludźmi.
wiek: ok.2 i pół roku ; wielkość; 50 cm waga: 19 kg;
*Wymagana jest zgoda na wizytę przed adopcyjną oraz podpisanie umowy adopcyjnej.
* Przed adopcją pies/suczka poddawane są zabiegowi kastracji/sterylizacji, opłaca to schronisko. Przed zabiegiem robione są badania kwalifikujące do zabiegu. Jeśli stan zdrowia nie pozwala na zabieg w danych momencie to obowiązkiem adoptującego jest przeprowadzenie tego zabiegu w ciągu 3 msc od adopcji. Jeśli psiak adoptowany to szczenię wtedy obowiązuje kastracja/sterylizacja po osiągnięciu wieku dojrzałego.
* Wiek psa jest szacowany/oceniany na podstawie uzębienia oraz ogólnego wyglądu zewnętrznego. Jest on podawany w przybliżeniu.
* UWAGA: W przypadku adopcji psa poza woj. lubelskie, są dwie możliwości. Adoptujący może sam przyjechać po psiaka bądź może skorzystać ze zorganizowanego transportu. Koszt transportu pokrywa adoptujący. W przypadku samodzielnego odbioru psiaka nie ma kosztów.
* BARDZO ISTOTNE! Opis każdego psiaka jest tworzony po obserwacji go w schronisku oraz na spacerach z wolontariuszami. Charakter psa może zmienić się w warunkach domowych co należy brać pod uwagę. Każdy pies potrzebuje również czasu na zaznajomienie się z nowym miejscem, ludźmi i nową sytuacją. W większości przypadków nie mamy pojęcia jaką przeszłość kryje za sobą psiak, co musiał przeżyć. Adoptujący powinien wykazywać się cierpliwością i wyrozumiałością. Psiak po adopcji może niszczyć rzeczy czy załatwiać się w domu, może nie potrafić zostawać sam w mieszkaniu. Obowiązkiem adoptującego jest wszystkiego nauczyć psa, poświęcić mu czas. Pamiętaj, że psiaki ze schronisk już wiele przeszły. Przemyśl adopcję, zwierzę to nie rzecz a żywa czująca istota, za którą będziesz odpowiedzialny!