Mazowieckie, Śląsk, Dolny Śląsk, Małopolska - tu głównie robimy adopcje. Pies szuka domu w całej Polsce - jest w schronisku w woj. lubelskim. Jeśli ktoś nie może przyjechać po psa, organizujemy transport (po pozytywnej procedurze adopcji).
Mauricio na filmiku: www.youtube.com/shorts/t5d76ET9-VQ
wiek: ok. 3 miesiące; przewidywana wielkość (średnia, mama waży ok. 20 kg) aktualna waga: 4 kg;
Mauricio to jeden z 11 rodzeństwa, które nie prosiło się na świat. Niestety na wsiach ludzie cały czas nie chcą kastrować kundelków i szerzą bezdomność... Większość rodzeństwa została już oddana w tzw. "dobre ręce", te które zostały chcemy przed tym uratować i zapewnić im dobre życie. Mamy wysokie wymagania co do przyszłych rodzin, bo te maluchy zasługują na wyjątkowych ludzi. Mauricio jest póki co spokojny i jak na szczeniaka opanowany. Bardzo lubi się przytulać. Nie spędza czasu tak jak inne szczeniaki bawiąc się bez końca, jest "poważniejszy". Potrzebuje zrównoważonego przewodnika, kogoś kto da mu poczucie bezpieczeństwa i nauczy normalnego życia. Szczeniak nie umie niczego (nie zna smyczy, zasad życia w domu, zachowywania czystości), żyje w warunkach w jakich nie powinno żyć psie dziecko, dlatego pilnie szukamy domu. W sprawie adopcje dzwoń tylko wówczas gdy jesteś gotowy na: nieprzespane noce, pogryzione rzeczy, zasikane mieszkanie. Bardzo ostrożnie podchodzimy do adopcji do domów, w których są małe dzieci - SZCZENIAK TO NIE ZABAWKA!
*Wymagana jest zgoda na wizytę przed adopcyjną oraz podpisanie umowy adopcyjnej.
* Przed adopcją pies/suczka poddawane są zabiegowi kastracji/sterylizacji, opłaca to schronisko. Przed zabiegiem robione są badania kwalifikujące do zabiegu. Jeśli stan zdrowia nie pozwala na zabieg w danych momencie to obowiązkiem adoptującego jest przeprowadzenie tego zabiegu w ciągu 3 msc od adopcji. Jeśli psiak adoptowany to szczenię wtedy obowiązuje kastracja/sterylizacja po osiągnięciu wieku dojrzałego.
* Wiek psa jest szacowany/oceniany na podstawie uzębienia oraz ogólnego wyglądu zewnętrznego. Jest on podawany w przybliżeniu.
* UWAGA: W przypadku adopcji psa poza woj. lubelskie, są dwie możliwości. Adoptujący może sam przyjechać po psiaka bądź może skorzystać ze zorganizowanego transportu. Koszt transportu pokrywa adoptujący. W przypadku samodzielnego odbioru psiaka nie ma kosztów.
* BARDZO ISTOTNE! Opis każdego psiaka jest tworzony po obserwacji go w schronisku oraz na spacerach z wolontariuszami. Charakter psa może zmienić się w warunkach domowych co należy brać pod uwagę. Każdy pies potrzebuje również czasu na zaznajomienie się z nowym miejscem, ludźmi i nową sytuacją. W większości przypadków nie mamy pojęcia jaką przeszłość kryje za sobą psiak, co musiał przeżyć. Adoptujący powinien wykazywać się cierpliwością i wyrozumiałością. Psiak po adopcji może niszczyć rzeczy czy załatwiać się w domu, może nie potrafić zostawać sam w mieszkaniu. Obowiązkiem adoptującego jest wszystkiego nauczyć psa, poświęcić mu czas. Pamiętaj, że psiaki ze schronisk już wiele przeszły. Przemyśl adopcję, zwierzę to nie rzecz a żywa czująca istota, za którą będziesz odpowiedzialny!