Mam na imię

Irys

  • Imię: Irys
  • Miasto: Warszawa
  • Status: Szuka domu
  • Gatunek: Pies
  • Płeć: On
  • Wiek: Młody
  • Wielkość: Średni
  • Rasa lub w podobie rasy: Mieszaniec
  • Aktywność: Aktywny
  • Data dodania: 10 lipca 2022
  • Aktualizacja: 26 listopada 2022

Irysek jest psem lękowym, szukającym nieustannie oparcia w człowieku i jest coś rozczulającego w tym zachowaniu dużego przecież psa.

Jego historia jest banalna :/ Urodził się bo suki nikt nie wykastrował, najprawdopodobniej nawet jako słodki szczeniaczek nikogo za bardzo nie interesował i nikt o niego nie dbał, a gdy wyrósł na dużego psa pozbyto się problemu bez pardonu.

Wychudzony, masakrycznie zalękniony trafił podczas swojej wygnańczej wędrówki na Pana, który chociaż sam bardzo ubogi zaoferował mu schronienie i jedzenie, jakie miał. Rychło Pan poinformowal nas o "znalezisku" i przejęłyśmy nieboraka do swojego domu tymczasowego.

Irysek początkowo bał się wszystkiego! Odgłos upadającej na podłogę łyżki powodował, że próbował wcisnąć się pod kanapę. Gdy zapadała ciemność nie chciał wychodzić na dwór nawet w towarzystwie człowieka i płakał, żeby go za próg nie wystawiać... Gwałtowne ruchy, nowe sytuacje- to wszystko wywoływało u niego paniczne przerażenie.

Obecnie sporo swoich strachów już pokonał, nie boi się ciemności, do obcych ludzi podchodzi ostrożnie, ale gdy się przekona o ich pokojowych zamiarach prosi o głaskanie. I o smaczki. Nadal jest przerażony gdy musi opuścić bezpieczny, znajomy teren np celem odwiedzin u weterynarza. Nie panikuje jak kiedyś, ale daleka jeszcze przed nim droga do całkowitej "normalności".

Dogaduje się z innymi psami, także z kotami.

Uwielbia przytulać się do człowieka i bardzo tego potrzebuje.

Takie duże dziecko.

Szukamy dla niego domu spokojnego, najchętniej z ogrodem a jeśli w bloku to w spokojnej okolicy. Przyszli opiekunowie muszą lubić takie "typy" - nie jest to odpowiedni kandydat dla osób preferujących zdecydowane, mocne zwierzęta. Natomiast świetnie sprawdzi się w domu ludzi, którzy lubią roztaczać opiekę nad słabszymi, mało zaradnymi istotami.

Irysek jest zaszczepiony, odrobaczony, wykastrowany.

Ma prawdopodobnie ok 2lat.

Obecnie znajduje się w gminie Przyłęk, powiat mazowiecki.



  • Sterylizacja/Kastracja
  • Szczepienia
  • Przyjazny dzieciom
  • Szkolony
  • Uwielbia zabawę
  • Uwielbia spacery
  • Akceptuje psy
  • Akceptuje koty
  • Uwielbia pieszczoty
  • Bardzo źle znosi pobyt w schronisku

Amicus Canis Fundacja na Rzecz Zwierząt Skrzywdzonych

74 zwierząt do adopcji

ul. Rudki 4, Przyłęk

Zainteresowany adopcją tego zwierzaka?

Ostatnio aktywny: 391 dni temu
0 udostępnień

My też czekamy na nowy dom!

Zgierz
Szuka domu
Do adopcji Zgierz
Gapcio

Płeć: On

Wiek: Dorosły

Wielkość: Mały

Gapcio Schronisko Medor w Zgierzu
Schronisko Medor w Zgierzu

Gapcio

0 zł w tym miesiącu (0%)
Białobrzegi
Szuka domu
Do adopcji Białobrzegi
Serdelek

Płeć: On

Wiek: Dorosły

Wielkość: Mały

Serdelek Schronisko w Urbanowie
Schronisko w Urbanowie

Serdelek

Nowy Dwór Mazowiecki
Szuka domu
Do adopcji Nowy Dwór Mazowiecki
Abi

Płeć: Ona

Wiek: Młody

Wielkość: Średni

Abi Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych
Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych

Abi

Warszawa
Szuka domu
Do adopcji Warszawa
Gumiś

Płeć: On

Wiek: Dorosły

Wielkość: Duży

Gumiś Fundacja Azylu pod Psim Aniołem
Fundacja Azylu pod Psim Aniołem

Gumiś

0 zł w tym miesiącu (0%)

Zobacz więcej

Zapytaj o zwierzaka

Fundator fundacji

Patroni medialni

Główni partnerzy